Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

 
Advanced search

22451 Posts in 6642 Topics- by 10243 Members - Latest Member: robertocarlos

17-12-2017 12:39:09
JOOM::GALLERY::FORUMMiscellaneousDiscussions of articlesانواع تکنیک های پتینه برای تغییر دکوراسیو
Pages: [1]
Print
Author Topic: انواع تکنیک های پتینه برای تغییر دکوراسیو  (Read 486 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
naghaship
Newbie
*
Offline Offline

Posts: 9


View Profile WWW
« on: 12-07-2017 15:13:36 »

با به کار گیری چند تکنیک ساده می‌ توانید دکوراسیونی زیبا برای دیوار اتاقتان درست کنید.
دیوارها یکی از مؤثرترین بخش‌ های دکوراسیون منزل هستند.رنگ آن ها تاثیر زیادی در ظاهر خانه و روحیه ساکنان آن ایفا می ‌کند.در عین حال از آسیب ‌پذیرترین قسمت های خانه به شمار می ‌روند چون نصب تابلوها، دیوارکوب ‌ها، پرده ‌های تزئینی و برخورد وسایل خانه باعث آسیب دیدن آن ها می‌شود.
با به کارگرفتن چند تکنیک ساده می‌ توانید این عیوب را رفع کنید.علاوه بر این گاهی هم پیش می ‌آید که احساس می ‌کنید دکوراسیون منزلتان برایتان تکراری شده و حالت یکنواختی پیدا کرده است.در این صورت نیازی نیست متحمل هزینه‌ های زیاد شوید و وسایل خانه‌ خود را تعویض کنید.حتی با رنگ کردن دیوارها به تنهایی می ‌توانید تغییرات شگفت انگیزی در دکوراسیون خانه ایجاد کنید.
• تکنیک پتینه با اسفنج :
این تکنیک یکی از ساده ‌ترین و همینطور زیباترین روش‌ های ایجاد طرح روی دیوارهاست.ابتدا زمینه دیوار را رنگ ‌آمیزی کنید و سپس یک تکه اسفنج را به رنگ آغشته کرده و به صورت ضربه‌ ای به دیوار بزنید.به این نکته توجه کنید که ابتدا باید اضافه ‌های رنگ را توسط روزنامه بگیرید و سپس اقدام به رنگ ‌آمیزی دیوار کنید.
• تکنیک پتینه با پارچه :
این شیوه نسبت به روش اسفنج،وقت بیشتری می طلبد.برای پیاده کردن این تکنیک شما باید تعداد زیادی تکه پارچه تهیه کنید و هر بار یکی از آن ها را مچاله کرده و به مقداری رنگ آغشته کنید.سپس مانند روش اسفنج به حالت ضربه ‌ای روی دیوار بزنید.
البته جور دیگری هم می ‌توانید از تکنیک پارچه استفاده کنید.
• تکنیک بافت دار کردن دیوار در پتینه :
برای بافت ‌دار کردن دیوار روش‌های مختلفی وجود دارد.از جمله ترکیب پودر مل،روغن الیف،آب و رنگ روغنی ساختمان برای به دست آوردن خمیری نسبتا شل تا در بافت دار کردن دیوار استفاده شود. البته می‌ توانید مقدار آب و پودر مل را برای رسیدن به غلظت دلخواه تغییر دهید.
• تکنیک رنگ ‌برداری :
این تکنیک هم توسط پارچه اجرا می‌شود.با این تفاوت که این بار پارچه رنگ اضافی روی دیوار را به خود جذب می ‌کند.ابتدا دیوار مورد نظر را آماده کرده و رنگی را با قلم مو به صورت نیمه رقیق بر روی دیوار بکشید.حالا یک دستمال نخی زبر را که مچاله کرده اید را به دیوار خیس به صورت ضربه ‌ای بزنید.به این ترتیب رنگ از روی دیوار برداشته شده و هم زمان با انتقال رنگ،نقش مچاله شده پارچه روی دیوار باقی خواهد ماند.
• تکنیک راه راه کردن دیوار در پتینه :
این روش بیشتر مناسب اتاق‌های خواب است.البته باید توجه داشت که نباید باعث شلوغ به ‌نظر آمدن اتاق شود.برای مثال می ‌توان از این روش تنها برای دیوار پشت تختخواب استفاده کرد.ابتدا نقطه وسط دیوار را پیدا کنید سپس 5/7 سانتی ‌متر از هر طرف این نقطه به اطراف حرکت کنید.بدین ترتیب اولین نوار 15 سانتی‌ متری ایجاد خواهد شد.به همین طریق تمام دیوار را به نوارهای 15 سانتی‌ متری تقسیم کنید.
با استفاده از شاقول خطوط را ترسیم کنید و یا از نقطه ‌چین‌ های بزرگ استفاده کنید و تا پایین دیوار امتداد دهید.سپس با چسب نواری کاغذی یک طرف خطوط علامت‌گذاری شده را بپوشانید به طوری که چسب داخل نوارهایی که باید بمانند چسبانده شود.در نهایت به صورت یکی در میان این قسمت ‌ها را رنگ ‌آمیزی کنید.شما می‌توانید الگوهایی به شکل دایره یا مثلث از مقوا برش یزنید و بین این خطوط قرار دهید.البته توجه داشته باشید که اگر می ‌خواهید داخل این الگو‌ها را رنگ کنید باید طوری آن ها را طراحی کنید که وسط آن ها خالی باشد.
در تمام روش‌‌ های مطرح شده هم‌ خوانی رنگ‌ ها از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین،هنگام رنگ کردن نکات زیر را رعایت کنید:
توجه:
در تکنیک رنگ ‌برداری سرعت عمل مهم‌ ترین مسئله است،زیرا ممکن است لایه رنگ به سرعت خشک شود و رنگ ‌برداری آن به سرعت انجام گیرد.در این صورت می‌ توانید ابزار را به کمی تینر روغنی آغشته کنید و به سطح رنگ بمالید.پس از آن‌ که ابزارتان (پارچه،کیسه پلاستیکی و...) به رنگ آغشته شد آن را با ابزار دیگری عوض کنید.

نقاشی پایتخت متخصص در انجام خدمات نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی خانه،با انواع رنگ ها از جمله (رنگ بلکا،رنگ مولتی کالر،رنگ پلاستیک و روغنی و...) می باشد.برای سفارش خدمات نقاشی ساختمان در تهران و یا نقاشی ساختمان در کرج با شماره های ما تماس بگیرید.
Logged
Pages: [1]
Print
Jump to:  

HOSTED BY SCHWARZKÜNSTLER ®

PROTECTED BY  ZB BLOCK  AND Project Honey Pot
Theme orange-lt created by panic

Bad Behavior has blocked 661 access attempts in the last 7 days.

maternal